TA UHF VHF CONTEST Nedir?

Yurt içi VHF ve UHF haberleşme yeteneği ve pratiğini arttırmak olan bu yarışma, yakın ülkelerden de VHF-UHF bandında çalışacak istasyonlarla QSO imkânı verebilmektedir. Yarışma Band ve modlarımız; VHF 6m VHF 2m ve UHF 70cm bandında FM, SSB ve CW olarak çalışılmasını amaçlamaktadır.

ANARAD Karamürsel Temsilciliği ve Contest Hazırlıkları

ANARAD Karamürsel Temsilciliği olarak TA UHF VHF Contest 2020 hazırlıklarımız 1 ay öncesinden başladı. Coğrafi olarak bölgenin en verimli ve uygun yeri olan Senaiye (Başkiraz) bölgesi belirlendi.

TA UHF VHF CONTEST

Ekiplerimiz ve contest’e katılacağımız ekipmanlarımız belirlendikten sonra her hafta düzenli olarak planlamalar ve hazırlıklar devam etti.

Etkinliğimize sadece Karamürsel Temsilciliğinden 26 kişinin katılımı sağlandı. Şenlik havasında geçen contest’imize Başkiraz Köyü muhtarımız sayın Eyüp İLHAN beyin katılımı ile hem moral kazandık hem de desteklerini aldık. Kendisi etkinliğimiz için bizlere ihtiyacımız olan lojistik desteği sağlayarak destek vermiştir. Buradan kendilerine tekrar teşekkürü borç biliriz.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan etkinlik görüntüleri ile sizleri de yaşadığımız heyecana ortak edelim

Kabul ediyoruz. Her ne kadar etkinliğimizin fotoğrafları ile o heyecanı sizler yaşamış olsanız da sevgili dostumuz Can EKLER, youtube kanalında bu heyecanımıza ortak olarak o anları belgesel tadında kendi kanalında yayınladı. Gelin onu da bir izleyin.

https://youtu.be/ZyR9QegHZZY

Bir videoda bizlerden gelsin. Etkinlik hazırlık aşamalarının başından sonuna kadar işte bizler de bunları yapmışız..

Bizler çok keyifli bir etkinlik geçirdik ve bu mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istedik. Umuyoruz ki sizler de aynı heyecanı yazımızda bulmuşsunuzdur.

Görüş ve önerilerinizi yazı altında bulunan yorumlar kısmına eklerseniz memnun oluruz. YM2KDB, 73